
Megszületett a döntés a Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) által kiírt nyílt kurátori pályázat eredményeként: Erdész Barna, az Erdész Galéria társtulajdonosa, Gallery East of Eden alapítója, a kortárs magyar művészet, valamint a collectible design elkötelezett képviselője vezeti a 2025-ös 360 Design Budapest kiállítás kurátori munkáját. A Budapest Design Week kiemelt eseménye idén a „Design Aligns – Creating Together, Living Connected” hívószavak mentén a közös gondolkodás és az összekapcsolódó történetek erejét állítja fókuszba.
A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) immár hatodik alkalommal rendezi meg a 360 Design Budapest kiállítást, amely az elmúlt több mint fél évtizedben a közép-európai régió egyik legjelentősebb designeseményévé nőtte ki magát. A Budapest Design Week programjába illeszkedő, nemzetközi szinten is elismert rendezvény célja, hogy láthatóvá tegye a hazai és régiós formatervezőket, elősegítve a magyar designmárkák globális jelenlétét. A kiállítás idén október 9. és 19. között várja a látogatókat a fővárosban.
Az MDDÜ a 2025-ös kiállítás kurátorát nyílt pályázat keretein belül választotta ki, amelynek során a beérkezett koncepciókat egy szakmai tanácsadó testület értékelte. Erdész Barna pályaműve a központi Design Aligns – Creating Together, Living Connected tematikához illeszkedve a közösségi gondolkodást, az összefonódó hagyományokat és a kortárs szemléletet hangsúlyozza. A koncepció középpontjában a múlt és a jelen, a különböző alkotók és műfajok párbeszéde áll, amely a tárgyakon túl a kiállítás térbeli narratívájában is megmutatkozik: a tárlat nem egyetlen, lineáris kronológia szerint épül fel, hanem különböző tematikus blokkok és kapcsolódási pontok mentén vezeti a látogatókat a magyar ipar- és formatervezés öröksége, valamint annak kortárs reflexiói között.
Erdész Barna neve a kortárs magyar művészeti és designszcénában régóta ismert, prominens szereplő: az Erdész Galéria és Design kereskedelmi művészeti galéria 1992 óta képviseli a hazai képző- és iparművészetet, rendszeresen szerepel nívós nemzetközi vásárokon is. Erdész pályafutása során számos kiállítást, művészeti eseményt és monográfiát jegyez, emellett több mint három éve saját kortárs galériát vezet East of Eden néven, amelynek portfóliójában kiemelt hangsúlyt kap a collectible design és a fiatal alkotók bemutatása. Korábban olyan rangos nemzetközi rendezvényeken dolgozott tervezőként és projektvezetőként, mint a Bocuse d’Or, a CeBIT Hannover, a Shanghai Import & Export Expo vagy a dubaji Global Teacher Prize. Emellett Erdész Barna a Milánói Design Héten bemutatott magyar pavilon egyik kurátoraként is bizonyította már szakmai rátermettségét, ahol a Góg Angélával karöltve létrehozott koncepcióban a mesterséges intelligencia, a kézművesség és a fenntarthatóság kapcsolatát kutatták.