Szebedy Vajkot az élete során három fő tevékenység foglalkoztatott és motivált igazán: a sportolás, különösen a labdarúgás és a gördeszkázás; a zenélés, ezen belül a csellózás, gitározás és szájharmonikázás; valamint az alkotás, amelyet Édesapján és Nagymamáján keresztül szeretett meg. Számára rendkívüli élményt jelent egy tárgy megalkotása. A csellón és gördeszkán keresztül a fa sokszínűségéhez, Édesapjával végzett kezdetleges barkácsolások révén pedig a fa megmunkálhatóságához került közelebb. Szeretné elérni, hogy a megalkotott tárgyak művészeti és funkcionális vonatkozásban letisztultak és világossá váljanak számára az értékrendek.

Fontos számára, hogy jobban megismerje a fa, és más anyagok megmunkálásának különböző módjait. Egy éve dolgozik egy asztalos mester keze alatt. Megtanulta számos kéziszerszám használatát, a fával való finommunkát, és rálátást nyert a tervezési folyamatokra. Alapképzését az Óbudai Egyetemen végzi, az ipari termék- és formatervező mérnöki szakon. Megtanulhatta a tervezés műszaki részeit és a tárgytervezés lépéseit.

Szereti logikusan, minél egyszerűbben megtervezni munkáit műszaki tudását felhasználva. Érdeklik a mozgó mechanikák, a mágnesek és rugók használata. Szeretné elsajátítani azt a tudást, amellyel egy adott problémára a leggyorsabban, legegyszerűbben kivitelezhető és esztétikus megoldást találhatja meg.

 

A tárgyról

Alfréd

A bútor tervezésénél alapinspirációként szolgált egy jól ismert hős és hűséges segítőjének kapcsolata. Ehhez a kapcsolathoz hasonló tulajdonságokkal igyekezett a bútort ellátni Szebedy Vajk. Tervezésének célja egy olyan bútor megalkotása volt, amely segít egy rendetlen szobát rendezettebbé tenni. Kérdőíves kutatása segítségével három tárgycsoportot határozott meg, melyek problémát okozhatnak egy szobában elhelyezésük szempontjából. Az első csoportba azok a ruhák tartoznak, amiket már hordtunk, de nem érettek még a következő mosásra, és gyakran a kanapéra, ágyra, székre kerülnek a helyhiány miatt. A második csoportba azok a tárgyak sorolhatók, amelyeket gyakran használunk, és általában táska- vagy nadrágzsebben hordjuk őket nap közben, például telefon, pénztárca, kulcs, powerbank és egyéb mindennapi tárgyak. A harmadik csoportba azok a tárgyak tartoznak, amelyeknek nem az adott szobában van a helyük, de felgyülemlenek ott. Ilyenek lehetnek kölcsönkért tárgyak, poharak, bögrék, szemetek, amelyeket nem tudunk, vagy éppen nem akarunk kidobni, illetve megfelelő helyükre tenni.

(Szebedy Vajk)
Alfréd (Szebedy Vajk)
Alfréd (Szebedy Vajk)
Alfréd (Szebedy Vajk)
Alfréd (Szebedy Vajk)