Molnár Dóra
Molnár Dóra a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem ipari termék- és formatervező mérnök alapszak frissen végzett hallgatója. Tanulmányai során lehetősége volt többféle tervezési projekten is dolgozni, mind egyénileg, mind csapatban. Ezek közül kiemelhető a Pick Szeged Zrt. számára tervezett permanens display koncepciója, amelynek megalkotása során a cég munkatársaival dolgozott együtt, és amelyet kategóriájában első helyezéssel díjaztak a POPAI Student Design Awards versenyen.
A Fészek Részek Projektnél 2022 óta dolgozik, idén április óta teljes állású tervezőként. A tervezés egyik fő aspektusaként a környezettudatosságra fókuszál, kollégája és mentora, Bergovecz László töretlen támogatásával. Az egyedi megrendelésekre tervezett tárgyakon felül egyéni projekteken is dolgozik, mint például a ‘branch-5’ előszoba bútor, amely idén a Construma kiállításon jelent meg a Fabunio segítségével, vagy a ‘planato’ növénytartó állvány, illetve a reggeli készülődést segítő bútorcsalád. Tervezői célja olyan praktikus megoldások létrehozása, amelyek az emberek javát szolgálják, miközben a környezeti fenntarthatóságot előtérbe helyezi.
A márkáról
A Fészek Részeknél olyan lapra szerelhető bútorokat terveznek, melyek környezettudatosak és bárki által könnyedén szerelhetőek. Csupa természetes alapanyaggal dolgoznak, így létrehozva azokat a darabokat, amik hosszú évekig bolygó- és felhasználóbarát társként szolgálnak, miközben ötvözik a felhasználhatóságot a dizájnnal.
A gyártás folyamán a bútorokat felépítő alkatrészek pozitív és negatív elemekként kiegészítik egymást (mint egy puzzle), ennek köszönhetően vágás után a hulladék 5% alatt marad.
A tárgyról
‘Ginza’ multifunkciós ülőke / lerakóasztal
A többfunkciós ülőke egy biztos ülőalkalmatosság mellett akár kisasztalként vagy éjjeli szekrényként is használható. Az alsó polc helyet biztosíthat könyveknek, dobozoknak, míg a felette lévő polcon a kisebb használati tárgyak tárolhatóak.
A termék a Fészek Részek Projekt keretein belül készült el, a vállalkozás főbb értékeit szem előtt tartva – így a tárgy lapraszerelhető, könnyen szét- és összeszerelhető, és gyártása során minimális hulladék keletkezik.