Zala Zsófia 1996-ban született Budapesten. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végzett formatervezés alapszakon 2018-ban, majd 2024-ben végezte el a formatervező művész mesterképzést. 2019-ben Kozma Lajos Iparművészeti Ösztöndíjat nyert, amelyet növényi hulladék alapú termékfejlesztésre fordított – az így létrejött tárgyak képezték a Harm Less projekt első darabjait. A márkanév alatt azóta számos fenntarthatósággal kapcsolatos projekten dolgozott, termékek mellett installációk tervezésével, és művészeti foglalkozások tartásával is foglalkozik a tervező.

A márkáról

A Harm less tárgyakra jellemző a sokszínű és fenntartható anyaghasználat, a természethez fűződő szoros viszony, a hagyományokból inspirált formaalkotás és a kísérletező attitűd. A tárgyak az ipar-és képzőművészet határán mozognak: a munkák megismételhetetlen részleteik miatt műtárgy jellegűnek hatnak.

A tárgyról

Merengő öltözőasztal

Zala Zsófia mestermunkája tervezése során az volt a célja, hogy egy olyan bútort tervezzen meg, amely az ornamentika hagyományának felelevenítésével kapcsolódik a múlthoz, a kézműves részletei révén emberközelivé válik – előidézve ezáltal a bútor hosszútávú megőrzését, tovább örökítését. A tervezése tárgyaként az öltözködőasztalt választotta, ugyanis megfogta a bútor személyessége és az asztalnál végzett arcápolás-szépítkezés hétköznapi szertartásossága. Az egyetem műhelyeiben megvalósított Merengő öltözőasztalon a kézműves kerámia részletek találkoznak a sorozatgyártásra alkalmas, tölgyfa szerkezettel. A bútor geometrikus ornamentikája tartalmilag a nőiséghez kapcsolódik: a víz, mint női szimbólum jelenik meg az öltözőasztal vonalaiban.

Merengő öltözőasztal (Zala Zsófia)
Merengő öltözőasztal (Zala Zsófia)
Merengő öltözőasztal (Zala Zsófia)
Merengő öltözőasztal (Zala Zsófia)
Merengő öltözőasztal (Zala Zsófia)