Eiler Dóra
Eiler Dóra már egészen korán lehetőséget kapott az agyaggal való találkozásra, amikor édesanyja iskolában beíratta egy kerámia szakkörre. Ettől kezdve nem tudta elengedni az agyagot, és középiskolai tanulmányait is ebben az irányban folytatta a Szegedi Tömörkény István Művészeti Gimnáziumban. Már ott megfogalmazódott benne, hogy szokatlanabb, eltérőbb tárgyakat szeretne létrehozni kerámiából. Hálás volt tanárnőjének, Feketű Boglárkának, aki támogatta ebben, és sikerült a szakmai záróvizsgára egy kerámia-térelválasztó rendszert létrehoznia 1:1 arányban.
Amikor újabb pályaválasztási szakaszhoz érkezett, és egyetemre kellett jelentkeznie, ismét úgy érezte, hogy az agyaggal való munka az ő útja, és nem tud eltávolodni tőle. Folytatta tanulmányait a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán tárgyalkotóként, kerámia specializációban. Mestere, Fusz György volt, akinek nem lehetett elég hálás a tudásért és támogatásért, amit a konzultációk alatt kapott. Alapszakos diplomáját három év alatt olyan könnyedséggel formálta meg, hogy szakmai tudása és látásmódja egy agyagtömbből formálódó egyedi csészéhez volt hasonlítható. Az alapszak elvégzése után érezte, hogy tovább szeretné mélyíteni tudását, így jelentkezett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Kerámia tervezés mesterszakára. Itt lehetősége nyílt finomítani művészi látásmódját olyan mesterek keze alatt, mint Kemény Péter és Szilágyi B. András. Mesterei jelenleg is konzultánsai Dóra munkáinak.
Számára a kerámiák mindig új oldalakat és lehetőségeket mutattak, amelyek felfedezésre vártak. Munkái során arra törekszik, hogy megmutassa az embereknek, hogy az agyag több, mint egyszerű anyag, és különböző anyaghasználatokon keresztül egyesíti a formákat és tartalmakat.Hiszi, hogy az emberek tárgyakhoz való kapcsolata mélyebb, mint gondolnánk, és célja olyan munkák létrehozása, amelyek eszközként szolgálnak az emberek számára, hogy megismerjék önmagukat és a világban való helyüket.
A tárgyról
MOD No.2. konzolasztal
A MOD konzolasztal gyerekkorunk egy népszerű játékából inspirálódott. Az asztal funkcionalitása mellett igyekszik visszaidézni a gyermeki játékosságot és a felfedezési vágyat, amit akkor érezhettünk, amikor a sokak által kedvelt építőkockákkal játszottunk.
Az asztal ezt a nosztalgikus pillanatot igyekszik visszaadni, egy csipetnyi önfeledt vidámságot varázsolva bármilyen térbe.
A kialakítása a moduláris elemekből áll, amelyeket az alkotó úgy rakott össze, mintha építőelemekkel játszana. Ez a megközelítés nemcsak egy felszabadult esztétikát kölcsönöz, hanem egy személyre szabható és dinamikus bútordarabot is lehetővé tesz. Az asztalhoz használt kerámiaanyagok elegáns, modern kivitelezést biztosítanak, miközben melengető és a bohókás érzését nyújtanak.
MOD konzolasztal a felfedezés és a kreativitás örömének újrafelfedezésére invitál, a gyermekkor gondtalan napjaira emlékeztetve. Több, mint egy bútor; a képzelet és az időtlen szórakozás jelképe.