Econor Design

Az Econor Design tervezője és egyben alapítója Dávid Nóra ipari termék- és formatervező mérnök. A Mátra lábánál nőtt fel, innen indult a természet szeretete és tisztelete. Tanulmányait az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karon végezte, terméktervező specializáción, enteriőr -és textiltervező szakon. Erasmuson az olasz ISIA Faenza – Istituto Superiore per le Industrie Artistiche di Ceramica keramikus egyetemen töltött fél év mai napig nagy hatással van a tervezési szemléletére, az ’out of de box’ törekvéseire. A márka létrehozása egyféle öko tudatos, kreatív kiteljesedés, amiben a természet szeretete, a design és a szociális szükségletek kapcsolódnak. Olyan jövőképet álmodott magának, amiben a munka a szenvedélye és teljes mértékben tud azonosulni vele, így indult el az Econor gondolata 2020-ban.

A tárgyakról

Babák asztalok

A fából készült kisasztalok a márka identitásának kulcsfontosságú elemei. 2020-ban az Econor legelső termékeként, karakteres lerakóasztalként megjelenő bútor arányait, formavilágát gondoltuk újra 2024-ben. Szerettünk volna sokkal organikusabb, lágyabb formát készíteni, reagálni a nemzetközi piaci trendekre. Az alapanyag újrahasznosított hajó konténer raklap tömbösítve, majd kézzel esztergálva. Natúr narancs-méz olajjal felületkezeltük, szintén kézzel, a wabi sabi tökéletlen tökéletlenség elvén látszódnak az alkotó ujjlenyomatai.

A tervezők szeretik az újrahasznosított fát, története van, világot járt, néhol ütött-kopott, lukas, tökéletlen, mégis az enteriőr éke lehet egy kis odafigyeléssel. A különböző formák súlyával, színeivel játszottak a tervezés során kísérleti jelleggel, a kollekcióban 5 db azonos magasságú, szélességű asztal született, formailag és színhasználatban is különbözik mind. Négy asztal tetejére került újrahasznosított kompozit kőlap, kőmegmunkáló cégnél maradt gyártásból leeső darabból. Szerették volna az asztalok élettartamát növelni a strapabíró anyaggal, magas minőségű terekbe emelni a bútort.

Wave padok

A kültéri bútorok prototípusának gyártása 2021-ben kezdődött, a bevonatok tesztelésével indultak, amikor azt figyelték, mennyire ellenállók az esővel, UV-val, meleggel szemben, ugyanis az újrahasznosított hab belsőt védeni kell a naptól. A belső PUR hab újrahasznosítási technológiának a fejlesztése több, mint 3 éve zajlik az egyik partnercégüknél, speciális figyelmet fordítva a bútoripari felhasználásra való felkészítésre. A kellő mennyiségű kudarc után körvonalazódott, hogy milyen anyagokkal lenne érdemes tovább vinni a fejlesztést, ami a mai napig folyamatosan fut, mindig tanulnak valami újat a különböző alapanyagok kölcsönhatásáról.

A Wave pad formakísérletei 2023 áprilisában kezdődtek el, több szélességben, mélységben készültek prototípusok, mire megtalálták a leginkább ergonomikus, harmonikus formát. Szerettek volna egy organikus, jól sorolható bútort kialakítani. Először csak kültéri, kemény bevonatos változatban gondolkodtak. 2024 májusában kereste fel a tervezőket a Gaálhab Kft. egy kollaborációs ötlettel, így került kivitelezésre a kárpitozott Wave pad is, amivel az egyszeri formabútor termékcsaláddá bővült. Többféle szivacs keménységet, szövetet kipróbáltak, mire elérték a kívánt sarkos formát. A bútor belseje 100%-ban újrahasznosított zárt cellás kemény poliuretán hab, arra került 5 cm magas minőségű szivacs, majd újrahasznosított PES szövettel lett kárpitozva, kopásállósága 100.000+ Martindale, így alkalmas közületi alkalmazásra.

A kültéri-beltéri Wave pad temékcsaládhoz további kiegészítők, kapcsoló elemek gyártását tervezik a jövőben, amik elősorban a lounge terek funkcióskálájának szélesítéséhez szükségesek (töltő egység, összekötő elem, sarok elem, lerakó asztal, napernyő, virágláda).

(Econor Design)
(Econor Design)
(Econor Design)
(Econor Design)
(Econor Design)
(Econor Design)
(Econor Design)
(Econor Design)
(Econor Design)