A NORNA időtálló bútorokat alkot, amiknek történetük van. Minden tervezés egy kutatással kezdődik, aszerint ami éppen foglalkoztatja a tervezőket. A kész munka így nemcsak egy tárgy, hanem egy bútorban manifesztálódott történet. A nornák a múlt, jelen és jövő Istennői, hárman szövik a sors fonalait, így a harmadik helyet mindig fenntartják egy új együttműködő partnernek, gyártóknak, tervezőknek vagy kreatív szakembereknek. A NORNA kortárs bútor a jövő generációjának, a múltból táplálkozva.

 

A tervezőkről

Takács Alexandra a BME -n végezte el az alapképzést ipari termék- és formatervező mérnök szakon, Pinezits Petra a Nyugat Magyarországi Egyetemen szerzett BA diplomát formatervező szakon. Mesterképzésen találkoztak a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen, ahol a bútor szakirányt választották mindketten.  A mesterszakon barátkoztak össze, és egyre jobban belefolytak egymás tervezéseibe, de egymástól függetlenül is olyan tárgyakat hoztak létre, amelyek jól működtek együtt. Ekkor már körvonalazódott egy közös projekt gondolata, de még nem látták tisztán, mi lesz ez az együttműködés. Az egyetem után végül két évig együtt dolgoztak látványtervező-berendezőként reklámokban és filmekben. Ekkor derült ki, hogy jól tudnak együtt dolgozni, kiegészítik egymást. Végül 2022-ben alapították meg közös márkájukat, a Nornát, és rögtön jelentkeztek a HFDA Start mentorprogramjára, amely közel egy évig tartott. Pályakezdőként nagyon hasznosnak találták a workshopokon és előadásokon való részvételt, amit a márkaépítés szempontjából is időszerűnek éreztek. Azóta számos elismert kiállításon vettek részt, mint például a Budapest S/ALON, 360 Design Budapest, Milano Alcova, és több megjelenést tudhatnak maguk mögött. Fontos számukra az együttműködés más fiatal tervezőkkel, így adódott lehetőségük a Vyf márkával együtt megjelenni a Szépművészeti Múzeumban. Büszkék a Stotz underground márkával közös munkájukra is, amelynek eredményeképp megszületett új kollekciójuk.

A tárgyakról

LINEA kollekció: LINEA bar stool és LINEA easychair

A LINEA egy Kollaboráció egy hazai friss underground ruhamárka és egy kortárs bútormárka között, aminek eredménye egy társművészeti alkotás. A legfőbb inspiráció a város és vidék kapcsolata volt. A Stotz ruhamárka gyönyörű textil maradékaiból készült a Linea bútor ülőfelülete. A patchwork technikája kiváló lehetőség az anyagmaradékok hasznosítására, ami játékos, egymást kiegészítő formák együttese, és így egy új minőségben születik újjá. Ez a gondolatiság szépen visszaköszön a Linea bútorokban, ahol a formák egymást játékosan körbeölelik, önmagukban nem állnak meg, viszont megtartják egymást, és így alkotnak egy keretet. A forma meghatározásánál egy olyan ülőfelület kialakítására törekedtek, amelyben kényelmesen lehet relaxálni, így jött létre az alacsonyabb ülőmagasságú, szélesebb felülettel rendelkező easychair, amely a vidék pihentető energiájára reflektál. Ezzel szemben a városi lüktetést a bárszék reprezentálja.

LINEA (NORNA)
LINEA (NORNA)
LINEA (NORNA)
LINEA (NORNA)
LINEA (NORNA)